top of page

Erkan Şahin

1988 yılında Düzce' de doğdum. İlköğrenimimi doğduğum şehirde tamamladıktan sonra lise öğrenimi için Zonguldak Fen Lisesi' ne gittim. Lisans eğitimimi ise İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladım.

İş hayatına başlamadan önce sivil toplum kuruluşları ve bazı özel firmalarda kısa süreli görevler aldım. İlk profesyonel iş deneyimim ise 2013 yılında DOME+Partners firması ile başladı. Proje yönetimi alanlarında 5 yıl görev yaptığım dönemde Revit yazılımı ile tanışmış oldum. Proje yönetim alanında kendimi geliştirmek adına katıldığım PMI eğitimi sonrası bilgi yönetimi konusunun önemini daha fazla kavramış oldum. Revit ve BIM sayesinde tasarım yönetimi ve dokümantasyonu konularında yapılabilecek çalışmalar üzerine yoğunlaşmaya karar verdim.

2015 yılında katıldığım AU Las Vegas etkinliğinde  yapılabileceklerin Revit yazılımı ile sınırlı olmadığını keşfederek yazılımlar arası işbirliği, parametrik tasarım ve yazılım geliştirme konularında çalışmalar yapmaya başladım.

2017 yılından beri Arup’ ta BIM Yöneticisi olarak görev almaktayım. Bu süreçte katılmış olduğum Arup Europe Hackathon da ekibimle birlikte 1. olduk. Aynı zamanda Arup İstanbul Dijital Komitesi’nde yer alarak dijital dönüşüm konusunda çalışmalar yapmaktayım.

Yetkinliğimi geliştirdiğim başlıca alanlar:

 

- Yapı Bilgi Modellemesi (BIM)

- Proje Yönetimi
- Tasarım Koordinasyonu
- BIM Süreç Planlama ve Dokümantasyon
- Parametrik Tasarım

IMG_20200114_152855_2.jpg
bottom of page